Siłowniki do bram

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE SIŁOWNIKI DO BRAM?

Coraz więcej polskich posesji jest wyposażonych w nowoczesne bramy z automatyką, która odpowiada za ich komfortową obsługę. Gdy zamierza się również zainwestować w swoją wygodę i zakupić tego rodzaju sprzęt, trzeba na początek dokładnie przemyśleć i sprawdzić, jaki siłownik do bram będzie najlepszym rozwiązaniem. W sprzedaży jest dostępnych sporo modeli, zatem na co zwracać uwagę przy doborze automatyki do bramy?

Przede wszystkim napęd musi być dobrany do typu bramy – teraz najczęściej jest to brama skrzydłowa na granicy posesji, ale jeżeli szuka się napędów do bram garażowych, wtedy na ogół są to bramy panelowe lub uchylne. Przy doborze odpowiedniego modelu napędu trzeba pamiętać o tym, że siłownik musi spełniać określone wymagania – ciężar skrzydła, długość skrzydła oraz wysokość skrzydła. W opisach produktów można znaleźć maksymalne wartości tego typu i należy wtedy dobrać napęd tak, aby nie zostały one przekroczone dla danego typu bramy.

Należy także wziąć pod uwagę konstrukcję bramy – jeżeli jest wykonana z drewna, będzie cięższa, zwłaszcza jeżeli drewno nasiąknie wodą, nie można zapomnieć również o miejscu montażu – jeżeli brama jest narażona na podmuchy wiatru, zbyt słaby siłownik nie będzie obsługiwał jej prawidłowo. Najlepiej jednak zapytać ekspertów, którzy doradzą, jaki model spełni wszystkie wymagania.

Kraków i okolice to główny obszar działalności naszeszj firmy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby realizować zlecenie na terenia całego kraju. Zapraszamy do kontaktu.

 

Kontakt z PHU ALLES

ADRES
32-080 Zabierzów, ul.Dębowa 35
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefony:
tel.012 285-17-68
fax. (012) 285-34-63
gsm: 783-998-703, 601-25-76-51
NIP:
676-010-94-09